Fontanny do picia wody

Źródełka wody pitnej, inaczej fontanny lub zdroje wodne doskonale sprawdzają się w miejscach publicznych i prywatnych, zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz. Różnorodność kształtów i sposobów montażu umożliwia użytkowanie źródełek w centrach miast, w parkach, na plażach, jak również w szkołach, urzędach i instytucjach publicznych, biurach, czy centrach handlowych

Miejscami, którym powinniśmy poświęcić szczególną uwagę w celu zapewnienia dostępu do świeżej wody pitnej są szkoły. Dzieci są wyjątkowo podatne na odwodnienie, a podczas intensywnego wysiłku umysłowego i fizycznego wzrasta ich zapotrzebowanie na płyny. Instalując źródełka wody pitnej w szkołach zapewniamy dzieciom zdrową alternatywę dla słodzonych napojów i soków. Eliminujemy potrzebę noszenia butelkowanych napojów w plecakach, a przy okazji kształtujemy świadomość ekologiczną naszych pociech.

Innymi miejscami, gdzie potrzeba instalacji źródełek wody pitnej jest szczególnie widoczna są tereny rekreacyjne. Wzmożony wysiłek fizyczny skutecznie przypomina o pragnieniu.

 
 
W naszej ofercie znajdą Państwo następujące modele fontann

F001

F001.Y

F002.S

F003.SC

pobierz PDF pobierz PDF pobierz PDF pobierz PDF

F004.SCL

F005.SL

F006

F007

pobierz PDF pobierz PDF pobierz PDF pobierz PDF

Nowość! F008

     
     
pobierz PDF      

 

 

Zdarza się, iż nowi użytkownicy wykazują ograniczone zaufanie wobec wody kranowej ze źródełek. Jest to głównie uwarunkowane strachem przed złą jakością wody. Zupełnie niepotrzebnie! Eksperci twierdzą, iż spełniająca normy sanitarne kranówka nie jest pod żadnym względem gorsza od wody butelkowanej. Smaczną wodą z kranu mogą cieszyć się Łódź, Kielce, Lublin, Białystok, czy Bielsko-Biała. Bardzo dobra woda kranowa występuje również w OLSZTYNIE! Jak donosi Sanepid, olsztyńska woda kranowa jest bardzo czysta, pozbawiona jakiegokolwiek zagrożenia mikrobiologicznego, a do tego jest średnio zmineralizowana. Można ją pić bez obaw! Co ważne, nie zaleca się nawet jej gotowania, gdyż przegotowana traci cenny wapń i magnez. Badania Senepidu wykazały, iż olsztyńska kranówka może śmiało konkurować z wieloma dostępnymi na rynku wodami butelkowanymi!

Poniżej znajdziesz linki do artykułów o wysokiej jakości wody kranowej w Olsztynie:

http://olsztyn.wm.pl/210958,Olsztynska-woda-z-kranu-lepsza-niz-mineralna.html#axzz3Squ2U8Pa
http://olsztyn.wm.pl/214077,Pij-wode-z-kranu-w-Olsztynie-Jest-czysta.html#axzz3Squ2U8Pa
http://debata.olsztyn.pl/autorzy/47-debata/autorzy/2885-w-olsztynie-z-kranow-pynie-woda-mineralna.html

Nie oznacza to jednak, że w miejscowościach, w których woda kranowa jest trochę gorszej jakości źródełka wody pitnej się nie sprawdzają. Rozwiązaniem w tej sytuacji są filtry wody. Odpowiednio dobrane i poprawnie zamontowane mogą oczyszczać wodę z niepożądanych składników i dodatkowo wzbogacać ją o korzystne mikroelementy! Zastosowanie nowoczesnych filtrów sprawia, że każda woda kranowa staje się bezpieczna i zdrowa.

 
 

© 2022 Wizard Łukasz Matyjewicz

projekt i wykonanie: Artneo